چرا ما؟

ebda-icon21

نیاز ما در ابداع!

maziat-icon22

مزیت های این دستگاه

از آنجایی که دستگاه های کشش میلگرد یکی از گران ترین دستگاه های آزمایشگاهی میباشند و در حال حاضر ارزش خریدی بالغ بر صد میلیون تومان تا چند میلیارد تومان البته انواع بسیار پیشرفته آن که معمولا در اختیار دانشگاه های معتبر و مراکز حساس میباشند دارند این ایده در ذهن خطور میکند که آیا امکان ساخت نوعی از این دستگاه که بسیار ارزانتر باشد وجود دارد؟ مضاف اینکه اغلب دستگاه های چند صد میلیون تومانی قادر به تست طیف وسیعی از مواد با اشکال متنوع میلگرد، تسمه، ورق، کابل، پیچ، مهره و... میباشند که معمولادر صنعت ساخت و ساز شهری به ندرت با تمام آنها سرو کار پیدا میشود و متداول ترین شکل آن میلگرد از نوع فولادی آنهم به قطر 6 الی 28 میلمتر و به طولی که استاندارد آنرا 50 سانتیمتر تعریف کرده است میباشد.
پس نیاز به وجود دستگاه تست کششی که بر روی میلگرد ساختمانی از سایز 8 الی 28 میلیمتر و طول 50 سانتیمتر بتواند با دقت کافی این آزمایش را انجام دهد و هزینه ای بسیار کمتر از انواع یونیورسال را به خود اختصاص دهد انگیزه اولیه این طراحی را بوجود آورد.

هزینه ساخت بسیار پایین این دستگاه، حجم کوچکتر (ابعاد حدودا 150 در 45 در 75 سانتیمتر) و وزن بسیار پایین تر (حدودا کمتر از 200 کیلوگرم) و هزینه نگهداری و تعمیرات بسیار ناچیز، این دستگاه را با سایر انواع آن که قیمت پایه آنها از 70 میلیون تومان شروع میشود و ابعادی حداقل چند متر در چند متر دارند و وزنی بالای تن که مجبور به جابجای ان با جرثقیل خواهید بود (در برخی موارد مجبور به تخریب دیوار یا سقف آزمایشگاه برای جابجایی و استقرار آن میشوید) و هزینه های نگهداری و تعمیراتی سرو سام آور دارند که گاهی نقص فنی آنهارا از دور خارج میکند، عملا غیر قابل رقابت میسازد. البته این مقایسه ای خوشبینانه ای است چرا که خرید انواع خارجی مستلزم صرف وقت و سایر تشریفات خرید میباشد که تعمیرات و سفارش قطعات یدکی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.